Anasayfa
İletişim
Kartvizit Tarama, Tarayıcı

Proje Tarama, Pafta Tarama

İnşaat, makine ve parçalara ait çizimlerin ve projelerin tarama hizmeti. A3 boyutlarından büyük her tür proje ve pafta gibi dokümanların taramasını özel tarayıcılarımız ile yüksek çözünürlükle yapıyoruz.

Proje Tarama Hizmeti

Proje ve Pafta Tarama Nedir?

A3 boyutlarından büyük kağıda, aydınger, kumaş veya plastik malzmelere basılı inşaat projeleri, mimari çizim, makine ve parça çizimlerinin özel geliştirilmiş yüksek çözünürlüklü tarayıcı cihazlarla taranarak dijital ortama aktarılmasıdır. Taranarak dijital ortama aktarılan proje ve paftalar üzerinde çalışma, internet ortamında paylaşma, mail ile paylaşma ve yedekleme amacı ile kullanılabilmektedir. OCR teknolojisi ile proje ve pafta üzerindeki yazıları metin formatına çevirerek içerisinde arama veya kopyalama, yapıştırma fonksiyonlarının kullanmasına imkan sağlar.

Tarayıcılarımızın kullandığı ileri teknoloji sayesinde görüntü kalitesinden ödün verilmeden taranan dokümanlar fiziki boyutlarının büyük olmasına rağmen dosya boyutu olarak çok az yer kaplamaktadır bu sayede çok kolay görüntülenebilmekte ve işlenebilmektedir. Aynı zamanda Autocad gibi yazılımlara dönüştürülerek üzerinde not alınabilmekte ve metraj gibi işlemler yapılabilmektedir. İstenildiği taktirde birebir aynı baskı yapılabilmektedir.

Tarananan Proje ve Geniş Format Tarayıcılar Hangi Formatta Kaydedilebilir?

Taranan dokümanlar renkli, gri tonlamalı ve siyah beyaz olarak JPG, JPEG, PNG, BMP, GIF gibi resim formatlarının dışında çoklu sayfa desteği olan TIFF, TIF ve PDF gibi dosya formatlarında da kaydedilebilir. PDF dokümanlarına OCR uygulanarak aranabilir PDF dosyasına çevirilerek içerisinde arama, kopyalama, yapıştırma fonksiyonlarının kullanılabilmesi sağlanabilir.

Tarama çözünürlüğü nedir?

Kullandığımız proje tarama cihazı piyasada kullanılan cihazların çoğunda bulunmayan optik 1200 DPI çözünürlüğüne kadar tarama yapabilmektedir.

En Fazla Hangi Boyutlara Kadar Tarama Yapılabilir?

105cm genişliğe ve sınırsız uzunluğa kadar olan tüm dokümanların taraması yapılabilmektedir. Uzunluk dosya boyutu işleme boyutları ile sınırlıdır. Siyah Beyaz taramalarda 500m uzunluğuna kadar tarama yapılabilirken renkli dokümanlarda dosya boyutunun bilgisayarın işleyebileceği dosya boyutları ile sınırlıdır.

Sitemizdeki fotoğraf ve yazıların telif hakları konusunda bilgilendirme.
kitaptarama.com bir Sayısal Ofis hizmetidir
Copyright © 2007 - 2011 Kitaptarama.com Tüm hakları saklıdır.