Anasayfa
İletişim
Belge, Doküman, Evrak Tarama ve OCR

Doküman, Belge, Evrak Tarama ve OCR

Her türlü doküman, Evrak, Belge, Yazışma, Sözleşme, Fatura, Tez, Ödev, Mektup, Yaprak Test, Başvuru Formları, Müşteri Bilgileri gibi tüm basılı dokümanların taranması, isteğe bağlı olarak OCR yapılması.


Klasörler, Dolaplar, Arşivler veya depolarda bekleyen dokümanlarınızın sunucunuzda, bilgisayarınızda ya da bir veritabanında istediğiniz anda ulaşabileceğiniz, içerisinde arama yapabileceğiniz bir şekilde elinizin altında bulunmasını istermisiniz ?

1993 yılından bu yana yazılım dilleri, veritabanları, dijitalleştirme teknolojileri bilgi birikimimiz ile tüm fotoğraf, belge, kitap, resim, gazete, dergi vb basılı materyellerdeki verileri tarama, dijitalleştirme, pdf, word, excel gibi dosya formatlarına dönüştürme ve Sql Server, Oracle, MySQL, Access gibi veritabanlarına yükleme hizmetleri veriyoruz.

Belge ve Dokümanları Nasıl Tarıyoruz ?

Doküman ve Belge Tarama ve OCR Hizmetlerimiz Doküman, Sürekli Form veya Belge gibi basılı bilgi ve görsel kaynakların temel olarak iki tip işlem sonucunda dijital ortama aktarılmasını içermektedir.

Birinci işlem Kağıda Basılı Belge veya Dokümanların veya başka herhangi bir basılı bilgi kaynağının özelliklerine göre farklı cihazlarda taranarak renk, dosya boyutu, kalite gibi optimizasyonları yaparak pdf olarak veya resim dosyaları olarak dijital ortama aktarılmasıdır. Bu tip dosyalarda arama, alıntı veya düzenleme yapılamaz.

İkinci işlem ise yüksek çözünürlüklerde taranan bilgi kaynaklarını oluşturan yazılar üzerinde düzenleme yapmak, web sayfasında yayınlamak, oluşturulan dosya içerisinde arama yapmak, oluşturulan veriler üzerinde analizler yapmak veya alıntı yapmak isteyen müşterilerimize sunduğumuz OCR hizmetimizdir. Bu hizmetimizde belgeler tarandıktan sonra profesyonel yazılımlar ve kendi geliştirdiğimiz uygulamalar ile mümkün olduğu kadar az hata ile yazı haline dönüştürülmektedir. Oluşan verilerin tüm satırları manüel olarak kontrol edilip hatalar düzeltilmektedir. Bu kontrolden sonra yine kendi uygulamalarımız ile 2 nci bir hata kontrolünden geçerek kelime ve kelime grupları hataları giderilmektedir. Son olarak istemiş olduğunuz dosya tipine dönüştürülen veriler orijinal sayfa yapısı ve görüntüsüne dönüştürürülerek yani mizanpaj yapılarak istediğiniz dosya formatında tarafınıza iletilir.

OCR programları bilgi kaynağının baskı kalitesi, yazı tipi boyutları, kağıt kalitesi, gibi etkenlere bağlı olarak yüksek oranlarda hatalı tanımlama yapabilmektedir. Bizim diğer firmalardan farkımız oluşan hatalı tanımlamaları sadece bu amaçla geliştirdiğimiz yazılımlarla ve manüel olarak sayfa sayfa kontrol ederek gidermemiz ve hata düzeyini hiç yok denecek kadar aza indirip orijinalininin birebir kopyasını oluşturmamızdır.

OCR Nedir ?

OCR basit olarak resimlerdeki yazıların piksel piksel taranarak Word gibi kelime işlem progralarına aktarılmasıdır.
OCR Nedir konulu sayfamızı ziyaret ederek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Tarama Hizmetleri SSS

Sitemizdeki fotoğraf ve yazıların telif hakları konusunda bilgilendirme.
kitaptarama.com bir Sayısal Ofis hizmetidir
Copyright © 2007 - 2011 Kitaptarama.com Tüm hakları saklıdır.