Anasayfa
İletişim

PDF lerin Word veya Excel formatına çevrilmesi (dönüştürülmesi) nedir

PDF formatındaki dosyaların OCR yazılımları kullanılarak Microsoft Word veya Microsoft Excel dosya formatına dönüştürülmesidir.


PDF'ten Word dosya formatına nasıl dönüştürüyoruz ?

PDF dosyalarını OCR programları ile jpg veya pdf formatındaki belgeleri karakterlere dönüştürüyoruz. Burada da taranarak worde çevrilen kitap ve basılı bilgi kaynaklarında olduğu gibi dönüştürme esnasında hatalar oluşmaktadır ve tablo, girinti, yazı tipleri orijinal belgede olduğu gibi aktarılamaktadır. Yazı tipi, kitabın baskı kalitesi, tarama kalitesi ve diğer etkenlere bağlı olarak dönüştürme sırasında oluşan tanımlama hatalarını 2 defa kendi geliştirdiğimiz yazılımlarla kontrol ediyoruz. Son olarakta bir defada manüel olarak gibi operatörler hata kontrolü yapıyor ve word dosyası olarak kaydediyoruz. Daha sonrasında orjinal şekline bakarak mizanpaj işlemini yaparak işlemi tamamlıyoruz.

PDF'ler kitap, dergi, gazete veya herhangi bir belgenin soft yani dijital kopyasıdır. Word dosyalarından oluşturulmuş PDF dosyaları üzerinde uygun yazılımlar olduğu taktirde düzenleme yapılabilmektedir yalnız Word veya Excel gibi programlara kıyasla düzenleme yapmak çok zahmetlidir. Görsel olarak oluşturulmuş PDF dosyaları üzerinde ise düzenleme yapmak imkansızdır. İşte bu noktada imdadımıza OCR teknolojisi yetişmektedir. OCR yazılımları kullanılarak pdf dosyaları worde çevrilebilmektedir.

Tarama Hizmetleri SSS

Sitemizdeki fotoğraf ve yazıların telif hakları konusunda bilgilendirme.
kitaptarama.com bir Sayısal Ofis hizmetidir
Copyright © 2007 - 2011 Kitaptarama.com Tüm hakları saklıdır.